اخبار علمی جهانخبر علمیسلول پژوهی

زیست شناسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو، اجتماعی از باکتری هارا کشف کردند که از یک استراتژی اشتراک زمانی اجتماعی برای میلیون ها سال استفاده کرده اند

زیست شناسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو، اجتماعی از باکتری هارا کشف کردند که از یک استراتژی اشتراک زمانی اجتماعی برای میلیون ها سال استفاده کرده اند. این گروه دریافته اند که باکتری ها در مواجعه با محدود شدن مواد غذایی وارد یک استراتژی ظریف اشتراک زمانی میشوند که در ان جوامع باکتریایی ایجاد دوره های متناوب تغذیه ای برای به حداکثر رساندن بازده در مصرف میشود.
محققان دریافتند که یک جامعه ی سازمان یافته از باکتری ها از سیگنال های الکتریکی برای برقراری ارتباط با گونه های باکتریایی همسایه استفاده میکنند. تحقیقات نشان داد که زمانی که بیوفیلم دچار کمبود مواد غذایی میشود آنها شروع به متناوب کردن دوره های تغذیه ای خود به منظور کاهش رقابت میکنند.
این باکتری های میتوانند هرجایی باشند از دندان های شما گرفته تا خاک! جالب است بدانیم که باکتری ها از میلیون ها سال پیش از اشتراک زمانی استفاده میکردند همان استراتژی که ما انسان ها در حال حاضر برای بسیاری از مقاصد خود استفاده میکنیم.

گردآورنده: نگین عبیری

منبع: www.sciencedaily.com

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

عبیری

مترجم و محقق خبر های علمی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته
Free WordPress Themes
بسته

Adblock شناسایی شد

لطفا با غیرفعال کردن "مسدود کننده تبلیغ" خود ما را حمایت کنید.