اخبار علمی جهانخبر علمی

لاکپشت های دریایی از انجا که کروموزوم X و یا Y ندارند، جنسیتشان توسط محیط تعیین میشود

لاکپشت های دریایی از انجا که کروموزوم X و یا Y ندارند، جنسیتشان توسط محیط تعیین میشود.به صورتی که احتمال ایجاد جنس ماده در شن و ماسه گرم و احتمال ایجاد جنس نر در شن و ماسه سرد افزایش میابد.
دمای محیط لانه تعیین میکند که ایا یک جنین به عنوان یک ماده یا نر تکامل یابد.در برخی گونه ها مشاهده شده است که حتی تا یک دهه و تا نزدیکی بلوغ جنسی آنها جنسیتشان مشخص نیست. گرمایش زمین با از بین بردن تعادل دو جنس در لاکپشت دریایی باعث افزایش خطر انقراض آن شده است. با بررسی نسبت جنسی نوزادان میتوان برای جلوگیری از انقراض آن ها کمک کرد.
دانشمندان برای تعیین جنسیت لاکپشت ها به طور عمده از روش لاپروسکوپی استفاده میکنند .با این حال در برخی از گونه ها اناتومی جنسی آن ها میتواند مبهم باشد .به منظور غلبه بر عدم قطعیت از روش های فعلی مورد استفاده برای تعیین جنسیت لاکپت های دریایی دانشمندان دانشگاه فلوریدا اتلانتیک یک روش ایمونوهیستوشیمی (IHC) را برای تعیین جنسیت لاکپشت ها ازمایش کردند. که بدون نیاز به قربانی کردن لاکپشت ها میتوان به تعین جنسیت پرداخت.

منبع: Jeanette Wyneken et al. An Immunohistochemical Approach to Identify the Sex of Young Marine Turtles. The Anatomical Record, 2017; DOI: 10.1002/ar.23589

گردآورنده: نگین عبیری

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

عبیری

مترجم و محقق خبر های علمی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته
Free WordPress Themes
بسته

Adblock شناسایی شد

لطفا با غیرفعال کردن "مسدود کننده تبلیغ" خود ما را حمایت کنید.