پوشش لحظه به لحظه

افتتاح کلینیک تحقیقاتی پژوهشکده ی علوم و فناوری های پزشکی، ایران، تهران، دانشگاه بزرگ شهید بهشتی

عصر روز شنبه ١٠ ام تيرماه ٩٦،پژوهشکده ی علوم و فناوری های پزشکی با حضور جمعي از دانشمندان و نخبگان علمي بازگشایی شد.
پژوهشكده ي علوم و فناوري هاي پزشكي، در مرداد ماه ٩٥ با مجوز شوراي گسترش دانشگاه ها، و با تلاش و زحمات شبانه روزي جمعي از دانشمندان و بزرگان اين عرصه شروع به فعالیت كرده است.
هدف اين پژوهشكده فراهم ساختن محيطي سالم براي ايجاد تعامل سازنده میان پزشكان، مهندسين پزشكي، دانشمندان علوم پايه، متخصصان كامپيوتر و … به منظور ارتقاي سطح تحقيقات میان رشته ای و تعامل این علوم با یکدیگر است.
اين پژوهشكده با كمك هاي بسيار بنياد خيريه ي عطار، و همچنین مهندس روستا، تجهیز و راه اندازی شده، تا با سرعتی روز افزون، به رشد و اعتلای دانش در حوزه ی این علوم بپردازد.
پژوهشكده حاضر، با سه گروه: تحقيقات در كاربرد فناوري هاي هسته اي در پزشكي، تحقيقات باليني فناوري، و مهندسي پزشكي آغاز به کار کرده كه در اين بين گروه تحقيقات باليني فناوري، با راه اندازي كلينيك تحقيقاتي پژوهشكده ي علوم و فناوري هاي پزشكي، این دسته از علوم را به یکدیگر مرتبط ساخته است.
دكتر مجتبي زارعي، مسئول پژوهشكده ي علوم و فناوري هاي پزشكي، طی سخنراني خود در مراسم افتتاحيه، هدف كلينيك تحقيقاتي را فراهم آوردن بستري به منظور آزمایش اختراعات مهندسين پزشكي در محيط باليني، برای درک سودمندي و يا عدم سود مندي آن ها، دانست تا پس از تاييد به نظام سلامت كشور ارائه شوند.
دكتر زارعي در پايان، استراتژي پژوهشكده را جذب پژوهشگران بينابيني از رشته هايي چون مهندسي هسته اي، پزشكي، روانشناسي، مهندسين علوم پايه و علوم کامپیوتر، و همچنین پژوهشگرانی در حوزه های گياهان دارويي و علوم شناختي و … با تاكيد بر اصل شايسته سالاري دانستند.
اين پژوهشكده در حال حاضر داراي ١٠ عضو هيأت علمي و تعدادي از بزرگان و دانشمندان جهان به عنوان اعضاء وابسته است.
در ادامه ي برنامه ي افتتاحيه، پس از اجراي گروه موسيقي سنتي، از كلينيك تحقيقاتي بازديد به عمل آمده و جناب آقای دكتر زارعي در مورد نحوه ي فعالیت كلينيك تحقيقاتي پژوهشكده، توضيحاتي ارائه نمودند كه از مهم ترين آن ها میتوان به وجود تجهيزات جديد و پيشرفته اي چون: EMG, MR-PET, EEG, ECG و همچنین جذب بيمار به منظور انجام تحقيقات، همزمان با مراقبت و درمان ، اشاره کرد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Free WordPress Themes
بسته

Adblock شناسایی شد

لطفا با غیرفعال کردن "مسدود کننده تبلیغ" خود ما را حمایت کنید.