اطلاعیهرویداد ها

مدارس میان‌رشته‌ای دانشگاه صنعتی شریف

مدرسه زمستانی تکامل، با عنوان «تکامل، چیستی و چالش‌ها ۲» ماحصل تلاشی مستمر از سوی عده‌ای از دانشجویان است که با شوق علم‌آموزی سعی در واکاویدن ابعاد یکی از چالش‌برانگیزترین مباحث در این اعصار، یعنی مبحث تکامل دارند. این مدرسه ادامه‌ی سیری است که در مدرسه‌ی سه‌روزه‌ی قبلی در دانشگاه صنعتی شریف در شهریورماه ۹۷ و با عنوان «تکامل، چیستی و چالش‌ها» آغاز شد. مدرسه زمستانی تکامل به میزبانی «انجمن علمی دانشجویی زیست‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی» و با همکاری گروه «مدارس میان رشته‌ای شریف»، در تاریخ نهم و دهم اسفندماه ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می­شود.

در صبح روز نخست به ابعاد فلسفی، اخلاقی و دینی تکامل می‌پردازیم. این بخش شامل پنج ارائه است و در آن مسائل متنوعی از انتخاب طبیعی گرفته تا اخلاق و همین‌طور نسبت دین و تکامل به لحاظ فلسفی در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. رویکردهای نوین در تکامل و رهگیری فیلسوفان تکاملی در نسبت با دین در این دوره مورد عنایت ویژه‌ی اساتید است.

بعد از ظهر روز اول شامل پنج ارائه بوده و به دیدگاه قرآن در باب خلقت انسان و همین‌طور ابعاد انسان‌شناختی و تاریخ علمی تکامل اختصاص دارد. این بخش با تأملی در قرآن در باب منشأ خلقت انسان آغاز شده و سپس با ارائه‌هایی از سوی اساتید انسان‌شناسی ادامه می‌یابد. حسن ختام روز اول ارائه‌ای تاریخ علمی در باب گونه شناسی مواجهه‌ی برخی اندیشمندان ایرانی با تکامل در دوران معاصر است.

صبح روز دوم به ابعاد زیست‌شناختی تکامل اختصاص دارد و شامل پنج ارائه است. اساتید زیست‌شناسی با استفاده از شواهد متعدد، ارائه‌ی تبیینی صحیح از تکامل و اصلاح خوانش های غلط از آن را در دستور کار خود دارند.

بعد از ظهر روز دوم شامل دو بخش است: در بخش نخست با یک ویدئوکنفرانس از بیانات یکی از اندیشمندان بین‌المللی در باب تکامل بهره خواهیم برد و بعد از آن با جلسه‌ی پرسش و پاسخ که در آن چهار نفر از اساتید به نمایندگی از چهار گروه فلسفی، دینی، انسان‌شناختی و زیست‌شناسی حضور دارند، به این تلاش دو روزه پایان خواهیم داد. در این دوره پانزده استاد شاخص داخلی و یک استاد بین‌المللی حضور خواهند داشت و ۲۰۰ نفر مخاطب این نشست دو روزه خواهند بود.

ثبت‌نام مدرسه زمستانی تکامل دانشگاه شهید بهشتی، از یکشنبه ۱۴م بهمن ساعت ۱۸:۰۰ از طریق سایت رسمی مدرسه یعنی evolutionschool.sbu.ac.ir میسر است. هزینه‌ی ثبت‌نام شرکت‌کنندگان آزاد ۱۰۰ هزار تومان و هزینه‌ی ثبت‌نام دانشجویان، طلاب و دانش‌آموزان محترم با تخفیف ۴۰ درصدی، ۶۰ هزار تومان است. احتراماً، جهت احراز این شرط لازم است مدارک خواسته شده در هنگام ثبت‌نام بارگذاری شود.

جهت اطلاع یافتن از اخبار تکمیلی و اطلاعیه‌های مدرسه زمستانی تکامل لطفاً ما را از طریق کانال‌های زیر دنبال بفرمایید:

 

کانال انجمن علمی‌دانشجویی زیست‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی

t.me/BiologyAssociation_SBU

 

کانال مدارس میان‌رشته‌ای دانشگاه صنعتی شریف

t.me/SharifSchools

لطفا به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته
Free WordPress Themes
بسته

Adblock شناسایی شد

لطفا با غیرفعال کردن "مسدود کننده تبلیغ" خود ما را حمایت کنید.