اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی آذرماه برگزار می شود

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی آذرماه برگزار می شود

آذر ۲۸, ۱۳۹۶ @ ۸:۰۰ ق.ظ - ۵:۰۰ ب.ظ

اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی

دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در دبیرخانه کنگره بین المللی زیست پزشکی، قرار است سه دوره نخست این کنگره به میزبانی ایران، سال چهارم به میزبانی چین و دوره پنجم در ایتالیا برگزار شود.
دکتر مجید مسگر طهرانی افزود: ۹ محور اصلی برای نخستین دوره این کنگره در موضوعات ‘زنان و بهداشت باروری’ ، ‘ژنتیک پزشکی‘ ، زیبایی؛ چالش ها و چشم اندازها’ ، ‘تغذیه و سلامت’ ، ‘نانو زیست فناوری پزشکی’ ، ‘میکروب شناسی و بیماری های عفونی’ ، ‘سلول های بنیادی و کاربردهای پزشکی’ ، ‘سرطان؛ پیشگیری، تشخیص و درمان’ و ‘متابولیسم و بیماری های متابولیکی’ درنظر گرفته شده است.
به گفته وی، فراخوان دریافت مقاله به دبیرخانه این کنگره از ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا هفتم شهریورماه ادامه خواهد داشت.
مسگر طهرانی خاطرنشان کرد: با توجه به این که موفق به دریافت گواهینامه های ایزو ۹۰۱۸ و ۹۰۱۷ ویژه برگزاری محافل علمی بین المللی شده ایم و همچنین با حضور استادان مطرح زیست پزشکی، این کنگره دارای بالاترین امتیاز بازآموزی در سامانه آموزش مداوم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی ساخت داخل و نمایشگاه بین المللی علوم دارویی را از برنامه های جنبی اولین کنگره زیست پزشکی معرفی کرد.

***ارتباط علوم پایه و علوم بالینی از اتلاف منابع و موازی کاری جلوگیری می کند
مشاور رئیس اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی نیز در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، نبود ارتباط میان علوم پایه و علوم بالینی را یکی از خلاهای موجود در جامعه علمی ایران و دنیا دانست و گفت: متاسفانه محققان علوم پایه و رشته های بالینی و پزشکی از یکدیگر فاصله زیادی دارند و هرکدام جداگانه راه خود را می پیمایند.
دکتر سید داور سیادت، برقراری پیوند میان علوم پایه و علوم بالینی را مهم ترین هدف برگزاری اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی عنوان کرد و افزود: برقراری ارتباط میان این دو گروه مرجع علمی موجب هم افزایی نیروها و مانع از اتلاف منابع، کارهای تکراری و موازی کاری می شود.
وی خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد ارتباط و همچنین آموزش تازه ترین دستاوردهای حوزه زیست پزشکی به دانشجویان و متخصصان این عرصه، ۹ کارگاه آموزشی توسط انستیتو پاستور ایران، یک کارگاه آموزشی به همت مرکز تحقیقات سرطان و یک کارگاه آموزشی به همت مرکز تحقیقات انتقال خون ایران در روزهای برگزاری کنگره بین المللی زیست پزشکی تدارک دیده شده است.
رئیس مرکز تحقیقات میکروبیولوژی انستیتو پاستور افزود: در این همایش، کارگاه های تخصصی ‘طراحی داروها’ ، ‘مهندسی ژنتیک در دو سطح مقدماتی و پیشرفته’ ، ‘سیستم فاژی‘ (بیان آنتی بادی ها)، ‘کروماتوگرافی مایع’ ، ‘بیوانفورماتیک و تحلیل داده ها’ ، ‘کشت سلولی’ و ‘تغذیه و تعیین جنسیت’ با حضور استادان انستیتو پاستور برگزار می شود که شرکت کنندگان در کنگره می توانند از تخفیف ۷۰ درصدی بهره مند شوند.
وی یادآور شد: کارگاه ‘تشخیص و جداسازی سلول های سرطانی’ نیز با مساعدت مرکز تحقیقات سرطان و کارگاه ‘فلوسایتومتری’ به همت مرکز تحقیقات انتقال خون ایران در کنگره امسال برگزار خواهد شد.
علاقه مندان به ثبت نام و ارسال مقاله به اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی می توانند به وب سایت کنگره به نشانی
http://www.icb2017.com مراجعه کنند.
دانشجویانی که تمایل به ارسال مقاله در این کنگره را داشته باشند، علاوه بر کسب نمره آموزشی و اخذ گواهینامه عالی بین الملل (Gold certificate) و از امتیاز بازآموزی نیز بهره مند می شوند.

منبع : ایرنا

Venue

اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی آذرماه برگزار می شود
سالن همایش های برج میلاد
تهران, Iran (Islamic Republic Of)
Phone:
021-88811610
Website:
http://www.icb2017.com
Free WordPress Themes
بسته

Adblock شناسایی شد

لطفا با غیرفعال کردن "مسدود کننده تبلیغ" خود ما را حمایت کنید.